den 5


Pátý den jsem se podíval do Ašského výběžku - viz mapka 5.


Ráno byla mlha, z tabulek na stromech jsem pochopil že jsem spal na okraji střelnice, toto se mi s kamarádama asi o měsíc později stalo taky - to je riziko hledání místa na spaní potmě. Vyrazil jsem do kopce na Zelenou horu, vyjel jsem z mlhy.

zamlžené ráno u Chebu

Na zelené hoře je telekomunikační věž či co,

věž na Zelené hoře

a taky rozhledna - pro havarijní stav nepřístupná.

rozhledna na Zelené hoře

Sjel jsem ze Zelené hory do studené mlhy, ta se po čase rozplynula ale zatáhlo se. Dojel jsem Aše, tam se mi jeví nejzajímavější snad jen dopravní značka s nápisem : Aš - je nepřirozeně prázdná. Protože se mi opět udělala boule na plášti tak jsem koupil nový - bohužel měli pouze úzký 23 mm, já nejraději 28 mm ale ten čeští obchodníci většinou nemají. Pak jsem pokračoval přes Hranice na bývalé trojmezí, - rozhraní ČSSR, NDR, NSR. občas trochu pršelo.

trojmezí

Vrátil jsem se do Aše, u něj je rozhledna na Háji.

rozhledna na Háji

Vracel jsem se zpět k Františkovým lázním, bylo ošklivo, u Goethovy vyhlídky jsem si našel místo, bylo ošklivo - postavil celtu, vyměnil jsem plášť. Trochu jsem podcenil trávu - muchničky, ale když si vzpomenu na midges ve Skotsku tak se to opravdu ani náhodou ani náhodou nedá srovnávat - naše muchničky jsou břídilové. Ale měl jsem i repelent který na ně fungoval.

den 4 den 6

nahoru