den 2


Druhý den jsem jel od Padrťských rybníků v Brdech přes Nepomuk, Švihov na svah Korábu u Kdyně - viz mapka 2.


V noci nepršelo, ráno bylo jasno, nad rybníkem jen náznak mlhy. Ovšem blížil se ošklivý mrak (na fotce vpravo).

horní Padrťský rybník (164 kB)

Neodolal jsem pohledu na druhou stranu z hráze na dolní Padrťský rybník. Zdánlivě paráda (slunečno), ale nademnou už bylo zamračeno.

dolní Padrťský rybník

A ještě mě u horního Padrťského rybníku zaujala opuštěná loďka, mrak zdůraznil tísnivou atmosféru.

opuštěná loďka

Pokračoval jsem na Nepomuk, zatáhlo se, začalo pršet, ale slabě tak jsem to ignoroval a jel. Cestou se mi líbila tato kaplička.

kaplička

Po čase přestalo pršet, zalíbil se mi odraz domu.

odraz domu

Pak jsem už pozoroval zámek Zelená hora u Nepomuku, zpočátku z kopce, dole bylo mlhavo, když jsem však přijel blíž tak se mlha rozpustila.

Zelená hora
O kousek dál byla vesnice Klášter s rybníkem.

vesnice Klášter s rybníkem (125 kB)

Pak jsem píchnul, nedařilo se mi duši zalepit - vždy zalepím, vložím do pláště, nafouknu a jedu, nyní se však záplata odfukovala. Pravděpodobně za to mohla příliš hubená duše - o chlup užší než by k danému plášti měla být - nevadí to do té doby než ji budete chtít zalepit. Nakonec se mi to přeci jen na 3 pokus podařilo, zalepenou duši jsem musel dobrou půlhodinu nechat na slunci a až pak namontovat a foukat. Cestou do Švihova se mi líbil tento kostel.

kostel v Žinkovy

Ve Švihově je pěkný vodní hrad,

hrad Švihov

ale i radnici mají pěknou.

radnice ve Švihově

Hrad jsem se rozhodl prozkoumat z blízka. Tady jsem zjistil že mám opět prázdné kolo. Vyndal jsem ho, strčil pod vodu - bublalo. Vyndal jsem duši, pomačkal záplatu, lehce nafoukl - nic nebublalo !? Asi se přimáčknutím záplaty navulkanizované plochy definitivně spojily, jiné vysvětlení mě nenapadá. Duši jsem tedy namontoval zpět, nafoukl a od té doby jsem s ní neměl problémy.

hrad Švihov (152 kB)

Pak jsem jel do Klatov kde je zajímavé náměstí,

náměstí v Klatovech (128 kB)

a taky třeba tento kostel.

kostel v Klatovech

Z Klatov jsem vyrazil na Kdyni, cestou jsem viděl popadané ořechy, tak jsem si nějaké nasbíral. Z hlavní silnice jsem po chvíli odbočil vpravo a mířil jsem ke Korábu od severu. Líbil se mi tento pohled.

pohled od Usilova od S po V (203 kB)

Při stoupání na Koráb se mi líbily tyto kravky.

krávy

Den pomalu končil, měl jsem málo vody - na mapě jsem našel místo na severním svahu Korábu kde přes zpevněnou cestu vede potůček. Jel jsem tam ikdyž to bylo asi 1 km od mé cesty, potůček sice malý ale byl, voda byla, místo bylo, paráda. Navečer bylo opět hezky tak jsem spal zas pod širákem.

den 1 den 3

nahoru