Západní Čechy 2004 10

Úvod :
   Tady jsou fotky s popisem mé cesty hlavně po západních Čechách - viz mapka s vyznačenou uskutečněnou trasou. Cílem bylo podívat se tam kde se mi dříve líbilo i prozkoumat místa kde jsem ještě nebyl a samozřejmě přivézt si fotky - vzal jsem sebou i stativ.
Cestu jsem uskutečnil mezi 2.10.2004 a 8.10.2004.

Plán :
   Jako obvykle jsem jako dopravní prostředek zvolil kolo, má výhodu že mohu zastavit kdekoli a s focením nejsem nijak omezován, prozkoumávání stezek nestezek jsem neplánoval.
    Trasu jsem naplánoval podle mapy - Chtěl jsem jet z Prahy, projet Český les kerý se mi líbil v r. 2002 ale v opačném směru, podívat se do Ašského výběžku na bývalé trojmezí (ČSSR,NDR,NSR), projet Krušné hory které se mi líbí a dál už nebudu pokračovat protože jsem tam nedojel.
   Jel jsem sám, už jsem na to celkem zvyklý, využil jsem to při focení - stavění stativu na každém lepším náměstí či třeba u pěkných hub a jejich focení trvající 20-30 min., lezení na stožár kvůli pěkné fotce by mi asi nikdo netrpěl.

Příprava :
   Spaní jsem plánoval buď pod širákem nebo pod zahradní plachtou 2x3 m pokud bych se obával deště - takže jsem si sebou vzal plachtu. Stan považuju za zbytečně velký a těžký. Spacák jsem si vzal ten který používám když je chladněji - extrém -23 st. C - v říjnu může i mrznout.
   Protože cesta měla být původně 9 denní, tak jsem si vzal malou solární nabíječka (na 6x AA) - dalo se od ní čekat nabití asi jedné sady baterií (6x AA) za celou cestu - to už stačí na docela dost fotek. Dynamo použité ve Skotsku nebylo opraveno. Vezl jsem i lihový vařič a nějaké další drobnosti.
   Oblečení jsem jako obvykle moc neměl - 2x kraťasy, 2x tričko, slabý rolák, tepláková souprava, větrovka šusťákové kalhoty a nějaké spodní.
   Zásoby - jako obvykle jsem jich měl tolik kolik jsem pobral. Nedám dopustit na zásoby vody, tentokrát jsem měl nádoby asi na 3 litry.

Cesta :
mapka s vyznačenou uskutečněnou trasou.

Protože by tato stránka byla příliš rozsáhlá, tak jsem se rozhodl cestu dále rozdělit po dnech.


např. Klabava
den 1
První den jsem vyjel z Prahy a dojel k Padrťským rybníkům v Brdech - viz mapka 1.

např hrad Švihov
den 2
Druhý den jsem jel od Padrťských rybníků v Brdech přes Nepomuk, Švihov na svah Korábu u Kdyně - viz mapka 2.

např. rozhledna, věž na Čerchově
den 3
Třetí den jsem se podíval na Koráb, do Domažlic, na Čerchov a projel jižní část Českého lesa - viz mapka 3.

např. strom na louce
den 4
Čtvrtý den jsem projel severní část Českého lesa, podíval se na střed Evropy, Dyleň a do Chebu - viz mapka 4.

např. rozhledna na Háji
den 5
Pátý den jsem se podíval do Ašského výběžku - viz mapka 5.

kostel v chebu
den 6
Šestý den jsem se podíval do Františkových lázní, Chebu, na SOOS a dojel jsem do Krušných hor - viz mapka 6.

rozhledna na Blatenském vrchu
den 7
Sedmý den jsem v projel západní část Krušných hor, sjel do Klášterce n. Ohří a dojel k Chomutovu kde jsem ukončil putování - viz mapka 7.

Závěr :
Podařilo se mi uskutečnit jen asi polovinu plánované trasy, během cesty jsem se oproti plánu hlavně kvůli focení výrazně zpožďoval, kvůli nepřetržitému dešti poslední den jsem cestu předčasně ukončil. Asi jsem neměl vyměknout, měl jsem ten jeden deštivý den přečkat - zbylé 2 dny mého volna pak bylo jasno, ale to jsem netušil, myslím že ani meterologové. S přivezenými fotkamy jsem ale spokojen, cesta se mi líbila.


nahoru